~CyBeR-Zone~
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Informatii Wanted:

Go down

Informatii Wanted: Empty Informatii Wanted:

Post  ????? Sun Mar 18, 2012 3:12 am

Pentru inceput, am observat ca au venit mai multi jucatori noi pe server, poate majoritatea nu stiu ce este acela wanted si cum il pot preveni.
In primul rand, ce este wanted-ul? Wanted-ul reprezinta "gradul" infractionalitatilor comise de catre un jucator. Wanted maxim este 10. Cu cat acesta creste cu atat mai multe forte guvernamentale (politia/fbi/national guard) vor interveni. Wanted-ul scade cu 1 grad din 5 in 5 minute, daca nu este un politist/agent fbi/militar langa tine. Cititi cu atentie randurile de mai jos, si anume [Intrebari Frecvente] - o sa va fie de ajutor.


[Intrebari Frecvente]:
------------------------
I: Cum fac wanted?

R: Wanted poti face daca:
- omori/ataci un civil;
- furi o masina (aici ma refer la civili) de fata cu politia;
- omori/ataci un politist/agent fbi/un militar;
- spargi banca/un magazin (24/7);
- ajuti pe cineva cu wanted sa scape;
- nu accepti amenda data de un ofiter;
- pescuiesti ilegal (fara licenta de pescuit);
- nu opresti la somatia unui ofiter;
- daca incalci o proprietate guvernamentala (sectii politie/baza militara, dar si masini politie/barci politie, in anumite situatii);
- daca mananci pesti protejati de lege (dolphin/turtle);
- daca dai /q sau provoci CRASH intentionat langa politie cand ai wanted (aici exista posibilitatea sa iei si WARN);
- daca vei urca baut la volanul unei masini;

Si multe altele, sunt o multitudine de posibilitati de a face wanted.

I: De la ce grad intervine politia/fbi/national guard?

R: PD - intervine de la wanted 1 pana la 10.
R: FBI - intervine doar la wanted 3+ (adica 3,4,5 .. wanted 10).
R: National Guard - intervine doar la wanted 4+ (4,5,6 .. wanted 1), si/sau la orice wanted unde necesita interventia National Guard: cand suspectul are barca/NRG/este in apa/are elicopter/avion.

I: Am vazut un FBI/NG intervenind la un wanted la care nu are voie: wanted 3- (pentru FBI), wanted 4- (pentru NG) , ce pot face?
R: In acest caz faci o poza in care se vede ca a intervenit la un wanted neadecvat pentru factiunea sa apasand 'F8' si postezi la reclamatii, factiunea respectivului.



I: Odata ce am fost prins de un politist cand aveam wanted, ce pierd?

R: Vei sta o perioada de timp in jail si vei pierde o anumita suma de bani (wanted-ul influenteaza timpul in jail si suma de bani).

I: Am avut wanted si un civil a venit dupa mine si m-a omorat apoi am ajuns jail ca si cand m-ar fi omorat un politist. De ce?
R: Exista doua posibilitati:
a) civil-ul respectiv era un politist /undercover (sub acoperire),
b) te-a omorat cineva langa un politist.

I: Ce inseamna sa fi /undercover, cine poate fi, si cu ce te avantajeaza?
R: Sa fi /undercover inseamna sa fi sub acoperire (skin de civil, dar tot politist esti). Doar PD/FBI pot fi /undercover de la rank 3+, National Guard nu pot fi. Avantajul sa fi /undercover esta ca suspectul nu isi da seama (in majoritatea cazurilor) ca este urmarit de PD/FBI.

I: Daca jefuiesc banca ce wanted primesc? Dar un magazin (24/7)?
R: Daca ai jefuit banca primesti automat wanted 10, dar si o suma de bani intre 100$-56000$ (aproximativ). Daca jefuiesti un magazin ca 24/7 poti primi wanted 2-3, si o suma cuprinsa intre 1$-2000$ (aproximativ).

I: Pot folosi un avocat sa ies pe cautiune?
R: Da! Dar trebuie sa mai ai de stat 800- sec. in jail. Te tocmesti cu un avocat suma, care nu poate fi mai mare de 30k. Ai comanda /needlawyer (poate fi folosita de maxim 2 ori), sau /lawyers. Nu ai voie sa dai /ad - gen: Caut lawyer, etc. Vei fi penalizat cu mute chiar!

I: Am fost in pericol: ma ataca si omoara un jucator, am dat /call 911 - police si nu a intervenit nimeni. De ce?
R: De cele mai multe ori politia nu are timp de pentru a rezolva apelurile date la /call 911 - police, deoarece sunt preocupati cu wanted.

I: Ce se poate intampla daca fac misto de un politist?
R: In acest caz vei primi o amenda de 1000$ pe care trebuie sa o platesti, in caz contrar vei primi wanted 2 pentru neplata amenzii.

I: Cand am fost somat de un ofiter si m-a prins cu mats/drugs (sau amandoua) am primit si o amenda, de ce?
R: Este perfect normal: daca ai mats/drugs (amandoua) la tine si esti prins de politie, ofiterul ti le va confisca si iti va da o amenda (pe care esti obligat sa o platesti).

I: Am voie cu NOS pe masina?
R: Normal nu ai voie, si daca esti prins cu NOS pe masina risti sa ramai fara permis 3 zile si o eventuala amenad. Dar daca iti pui NOS si mergi intr-o zona izolata (de exemplu: AERO PARASIT), si nu este niciun politist prin zona ... nu vad ce ti s-ar putea intampla. b-)


Acestea fiind spuse sper sa va fie de ajutor, daca aveti nelamuriri contactati unul din helperi in-game: /helpers !

?????
Guest


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum